Se afișează postările cu eticheta Muntii Bucegi. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Muntii Bucegi. Afișați toate postările

joi, 1 februarie 2024

Ski de tura la Padina si o zi cu puf in Azuga

 

21 ianuarie, Strungile Mici cu zăpadă buna....putina, dar ne-am făcut damblaua.

A fost o zi faina pe munte cu o super gasca, culmea era si mare rau, cred ca eram peste 15 pentru o singura fata de 250 de m dif de nivel. S-a lasat cu trei coborari in zapada faina sub Strungile Mici, o zi reusita in natura.  












28 ianuarie: O zi perfecta cu Vio la Azuga. Mama natura ne-a adus si noua omat, dupa o asteptare...luuunngggaaa 🙂 si o zi de iarna perfecta, cu puf bun pe partie, dar mai ales in padure.












vineri, 14 iulie 2023

Drumetii in iunie cu toata familia


Un mini concediu petrecut in Bran, pe o prognoza de stat in casa ...dar cu o vreme surprinzator de buna la munte. Am avut putine reprize de ploaie, usor de evitat si am facut cam tot ce ne-am propus in cele patru zile de stat la poalele Bucegilor.
Era sa uit cel mai important delati: e pentru prima data in 2023 merg la munte, FARA sa schiez :d!!!
S-a lasat si cu ceva alergare montana, am profitat cat am putut de diminetile racoarasa ca sa strang km alergati pe dealurile din Bran .



























 

Era sa uit, La multi ani de ziua copiilor:





Azi am vânat floricica roz pe Vanturis 🙂. A fost o tura reusita de o zi, pe Varful Vanturis pentru a admira rododendronul din Bucegi. Am avut noroc cat noi de mare, cand am ajuns la masina a inceput furtuna. Si ce ploaie, a dat cu grindina cat pumnul lui Emi.